Przewożenie zwierzaka z Polski do Wielkiej Brytanii

Nasza firma również oferuje przewóz zwierząt z właścicielami.
Jeśli twój pupilek jest mały i wystarczy mu miejsca na twoich kolanach to my jako firma nie pobieramy za to żadnych opłat. Natomiast jeśli jest duży i ciężki i chcesz aby siedział obok Ciebie to musisz mu zarezerwować normalne miejsce, ewentualnie też może zostać przewieziony w klatce w przestrzeni ładunkowej busa, to ty decydujesz jak będzie podróżował twój zwierzak.
Jednak za przewóz zwierzaka eurotunelem bądź promem jest niezależna od nas opłata 30f i to czy będzie jechać z nami, czy też z innym przewoźnikiem bądź własnym autem to opłata jest nie zależna.
Jeśli nie wiesz dokładnie jak masz przygotować zwierzaka do podróży niżej podajemy artykuł, który na pewno Ci pomoże.
NOWE PRZEPISY PRZEWOŻENIA ZWIERZAKA Z POLSKI DO ANGLII Od początku 2012 roku w Wielkiej Brytanii weszły nowe, bardziej elastyczne przepisy dotyczące podróżowania ze zwierzętami z Polski.

1 stycznia 2012 r. Wielka Brytania przystosowała swoje prawo dotyczące przewozu zwierząt, do tego, które obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Od tej pory wszystkie zwierzęta można wwozić lub wywozić - z i do - Wielkiej Brytanii - z dowolnego kraju na świecie bez kwarantanny. Jest jeden warunek - musisz dopilnować, aby zostało spełnionych kilka wymogów, o których przeczytasz w naszym artykule.

Co musisz zrobić w Polsce, zanim wybierzesz się ze swoim zwierzakiem do Wielkiej Brytanii?

Krok 1 - Zwierzę musi mieć wszczepiony znak identyfikacyjny w postaci elektronicznego mikroczipa. Możesz wyposażyć swoje zwierzę w mikrochip w każdej chwili, ale trzeba to zrobić zanim zostanie zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Upewnij się, że numer mikroczipa jest poprawnie zapisany przez lekarza weterynarii w paszporcie zwierzęcia.
Krok 2 - Po zaczipowaniu zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zrób to jeszcze raz, nawet jeśli Twój zwierzak już ma aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Granicę Wielkiej Brytanii możesz przekroczyć dopiero 21 dni od daty szczepienia.
Krok 3 – zadbaj o dokumentację dla zwierzęcia - Zadbaj o to, aby Twój lekarz weterynarii wystawił specjalny paszport dla zwierzaka, w którym będą odnotowane wszelkie szczepienia.
Krok 4 - Leczenie tasiemca (dotyczy tylko psów) - przed wjazdem do Wielkiej Brytanii, wszystkie psy muszą zostać poddane leczeniu przeciwko temu pasożytowi. Leczenie musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed planowanym przyjazdem do UK. Nie ma natomiast obowiązkowego wymogu odkleszczania.

Zadbaj o swojego zwierzaka w podróży

Poniższe wskazówki pomogą Twojemu zwierzakowi spędzić podróż w komfortowych warunkach:
• upewnij się, że zwierzę czuje się na tyle dobrze i jest na tyle zdrowe, że bez problemu wytrzyma podróż,
• podaj mu lekki posiłek na dwie godziny przed podróżą,
• pozwól zwierzakowi załatwić jego potrzeby, zanim umieścisz go w transportowym pojemniku,
• niech Twój pupil "wypróbuje" pojemnik przed wyjazdem,
• pojemnik powinien być przestronny, aby zwierzę mogło się w nim poruszać,
• powinna być w nim umieszczona wystarczająca ilość pokarmu i wody,
• w środku pojemnika powinna być odpowiednia cyrkulacja powietrza,
• warto umieścić w nim także ulubioną zabawkę lub kocyk pupila.

Co się stanie jeżeli na granicy UK okaże się, że "coś nie tak" jest z papierami zwierzaka?

Pracownicy straży granicznej z pewnością sprawdzą, czy dokumenty zwierzęcia spełniają wszystkie wymogi. Jeśli w dokumentacji czegoś zabraknie, powinieneś się liczyć z tym, że Twój pupil:
• zostanie poddany kwarantannie w Wielkiej Brytanii, lub
• wróci do Polski lub do kraju, z którego podróżujesz.

W celu określenia dokładnej ceny przejazdu osób i zwierząt prosimy o przejście do zakładki WYCENA ZLECENIA. Przy wypełnianiu krótkiego formularza prosimy podać przede wszystkim ilość osób/jakie zwierze oraz miejsce wyjazdu i miejsce docelowe. Prosimy również o wskazanie planowanego terminu podróży. Mogą Państwo również skontaktować się z nami poprzez zakładkę KONTAKT:
e-mailowo (tomtrans80@vp.pl)
telefonicznie: 0048691894875;
0048814796538

00447842857130

Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania z zakresu przewozu osób i zwierząt prosimy o skontaktowanie się z nami poprzez zakładkę KONTAKT.
Jeżeli zdecydują się Państwo na skorzystanie z usług naszej firmy z zakresu przewozu osób i zwierząt prosimy o złożenie zamówienia poprzez zakładkę ZAMÓW PRZEJAZD.